Kalendarz Wydarzeń

luty 2023
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Popularne filmy

RANDOM MEDIA

Na forum

Brak postów do publikacji.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna WSL – wielki finał

b_150_100_16777215_00_images_foto_2013-03-15_Fina_V_Oglnopolskiej_Olimpiady_Logistycznej_WSL_1.png15 marca w auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu spotkali się najlepsi młodzi logistycy z całego kraju. 65 uczniów techników logistycznych i spedycyjnych rywalizowało w finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej o indeks Wyższej Szkoły Logistyki, staże i praktyki w renomowanych firmach oraz wiele cennych nagród rzeczowych.

Nie skończyli jeszcze szkoły średniej, a już wcielali się w rolę głównego logistyka – na tym polegało jedno z pięciu olimpijskich zadań. Każdy finalista, jako logistyk przedsiębiorstwa produkcyjnego musiał zaprojektować magazyn - dokonać stosownych obliczeń by określić jego pojemność, wielkość i wyznaczyć optymalną lokalizację.

Zadania finałowe to prawdziwe wyzwanie: dwa pytania problemowe, dwa testowe
i zdaniem wielu najtrudniejszy, sprawdzian znajomości słownictwa logistycznego
w języku obcym. Warto jednak podjąć się tej próby. Na zwycięzców olimpiady, czyli uczniów, którzy w ciągu 150 minut finału, najlepiej poradzą sobie z zadaniami, czekają bezpłatne studia w WSL. Już dziś interesują się nimi pracodawcy, rezerwując dla tych najlepszych miejsca praktyk i staży.

„Młodzi ludzie, których gościmy dziś w WSL to prawdziwe talenty. Pokonali ponad 7 tys. konkurentów z całego kraju – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. Nasza uczelnia  od lat konsekwentnie wspiera uczniów i nauczycieli
w rozwijaniu logistycznych pasji, efekty tej wielowymiarowej współpracy przekładają się
na rosnące z roku na rok zainteresowanie olimpiadą i coraz wyższy poziom wiedzy uczestników”.

Do pierwszego etapu V edycji olimpiady przystąpiło 7052 uczestników z 265 szkół.
Test wiedzy logistycznej najlepiej rozwiązało 732 uczniów, którzy w grudniu spotkali się ponownie, w drugim, okręgowym etapie turnieju. Od ogłoszenia wyników, finaliści mieli
3 miesiące by przygotować się do ostatniego starcia.  Najlepszą dwudziestkę gościć będziemy 19 kwietnia podczas uroczystości ogłoszenia wyników i rozdania nagród.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki
z Poznania to jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki, którego laureaci
i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego, w szkołach kończących się uzyskaniem zawodu: technika logistyka lub technika spedytora. Pierwsza edycja, w której udział wzięło 1835 uczestników, odbyła się w 2008 roku.

Celem olimpiady jest przede wszystkim pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich i policealnych problematyką logistyczną,  popularyzowanie specjalistycznego i praktycznego szkolnictwa wyższego oraz podnoszenie jakości programów nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach ponadgimnazjalnych.

Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Sponsorem Strategicznym V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest Quantum Software SA. Sponsorzy Złoci: Dachser, DPD Polska, TimoCom, PPUH Agrobex. Sponsorzy Srebrni: JAS-FBG, Polski Komitet Narodowy EPAL, STILL, Volkswagen Poznań.You have no rights to post comments