Kalendarz Wydarzeń

luty 2023
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Popularne filmy

RANDOM MEDIA

Na forum

Brak postów do publikacji.

‘Drużyna marzeń’ Goodyeara pomaga flotom zaoszczędzić nawet 200 tys. euro rocznie

b_150_100_16777215_00_images_foto_Kalkulator_flotowy_Goodyear.pngOszczędności rzędu ponad 200 tys. euro rocznie na paliwie to cel możliwy do osiągnięcia dla flot dalekobieżnych. Wymieniona kwota to wyliczenie dla floty dysponującej 50 pojazdami ciężarowymi, w której zastosowano opony Goodyear Marathon . Tak duże oszczędności są możliwe w przypadku zastosowania na pojeździe ciężarowym ‘mistrzowskiego zestawu’, tj. opon Goodyeara: LHS II + na oś sterującą, LHD II + na oś napędową oraz LHT II na oś wleczoną  zamiast ogumienia, które w ramach europejskiego systemu etykietowania ma efektywność paliwową na poziomie D.

Dzięki temu typowy pięcioosiowy 40-tonowy zespół do przewozów dalekobieżnych zaoszczędzi 4344 euro rocznie przy przebiegach 100 tys. kilometrów, zużyciu paliwa 32,26 l/100 km i cenie oleju napędowego 1,50 na litr2. Przekłada się to na oszczędność 2896 litrów paliwa i ograniczeniu szkodliwych emisji dwutlenku węgla
o 7616 kg. Co za tym idzie, flota pięćdziesięciu pojazdów ciężarowych nie tylko oszczędzi ponad 200 tys. euro rocznie na kosztach paliwa (co odpowiada około
145 tys. litrów oleju napędowego), lecz także ograniczy emisję dwutlenku węgla
w tym okresie o 380 ton, co niewątpliwie ma duże znaczenie dla środowiska naturalnego.
„W obecnej sytuacji, kiedy wszyscy bardzo uważnie przyglądamy się kosztom, najprościej jest sięgnąć po najtańszą opcję, jednak warto wcześniej dokładnie jej
się przyjrzeć, bo może się okazać, że w dalszej perspektywie będzie to opcja najbardziej kosztowna. Dzięki jakości zastosowanych materiałów, pracom projektowym i technologii, opony Goodyear Marathon to nie tylko rozwiązanie efektywne paliwowo, ale także gwarancja długich przebiegów oraz możliwość bieżnikowania i pogłębiania, co wydłuża żywotność ogumienia. Jesteśmy przekonani, że nasze opony przynoszą realne oszczędności finansowe operatorom flot, a także oszczędzają środowisko naturalne za sprawą redukcji emisji szkodliwych emisji”
– powiedział Boris Stevanovic, Dyrektor marketingu opon do pojazdów ciężarowych Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Opony z „mistrzowskiego zestawu” to także doskonałe osiągi jeśli chodzi
o hamowanie, zwłaszcza na mokrej nawierzchni.
Linia opon Goodyear Marathon to bogata oferta rozmiarów, obejmujących wszystkie popularne zastosowania. 20% spośród opon tej linii osiąga klasę B w zakresie efektywności pa0liwowej oraz w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni, a 95% osiąga klasę C w zakresie efektywności paliwowej i C lub lepszą w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni. To wszystko świadczy o znakomitych parametrach opon Goodyear Marathon.  
Operatorzy mogą oszacować oszczędności przy pomocy kalkulatora flotowego Goodyear, dostępnego bezpłatnie na stronie www.fleet-calculator.eu. Można tutaj wprowadzić dokładne dane pojazdów i porównać rezultaty możliwe do osiągnięcia dzięki różnym modelom opon.
Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon
do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą
w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 52 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi
w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio
i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 69 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.