Kalendarz Wydarzeń

luty 2023
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Popularne filmy

RANDOM MEDIA

Na forum

Brak postów do publikacji.

Transport, Spedycja, Logistyka i konferencje już w kwietniu w Expo Silesia.

b_150_100_16777215_00_images_foto_TSL_logo.pngTargi Transportu Spedycji i Logistyki SilesiaTSL EXPO po raz kolejny odbędą się w Expo Silesia 16 - 17 kwietnia 2013. To jedyne wydarzenie w Polsce integrujące branże transportu szynowego, drogowego oraz logistyki i magazynowania obfitujące w branżowe konferencje i seminaria.

SilesiaTSL EXPO corocznie skupia wiodących przedstawicieli branży transportu szynowego i drogowego a także logistyki i magazynowania. Ważnym elementem targów SilesiaTSL EXPO jest szeroki wachlarz imprez towarzyszących takich jak: specjalistyczne konferencje i seminaria, pokazy oraz warsztaty i konkursy. Warto wspomnieć, ze patronatem merytorycznym Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz z naukowym wsparciem prof. Marka Sitarza z Politechniki Śląskiej w Katowicach zapowiedziana jest konferencja na temat: „Transgraniczna współpraca transportowa Europy Środkowo-Wschodniej”.
Ponadto podczas spotkania poruszane będą przede wszystkim dwa obszary, prezentowane w ramach oddzielnych salonów: salon infrastruktury kolejowej oraz salon logistyki, magazynowania i transportu. Tegorocznym Targom towarzyszą dodatkowo m.in. konferencja Południowego Klastra Kolejowego pt. „Innowacyjne narzędzia i technologie w systemach zarządzania bezpieczeństwem w kolei w kontekście rozwoju klastra”. Redakcja miesięczników TSL Biznes i Truck & Van ponownie zaprasza na Spotkania Transportowe podczas których poruszone zostaną tematy:  jak działać na trudnym i niestabilnym rynku transportowym czy jak unikać problemów w transporcie. Nie zabraknie również praktycznych porad, portal Pracujwlogistyce.pl zorganizuje konferencję pt. Jak zdobyć doświadczenie zawodowe przed podjęciem pierwszej pracy?",
Zakres tematyczny SilesiaTSL EXPO jest bardzo szeroki. Jednym z najważniejszych profili jakie prezentowane będą podczas tego wydarzenia to m.in.: kolejowe systemy transportowe: pasażerskie i towarowe, przewoźnicy kolejowi, logistyka i spedycja, tabor kolejowy - produkcja, eksploatacja, remonty. Prezentować będą się także firmy reprezentujące branże takie jak: infrastruktura kolejowa, automatyka i urządzenia sterowania ruchem, terminale przeładunkowe, bocznice przemysłowe. Telekomunikacja i informatyka w branży kolejowej czy systemy informacji pasażerskiej również znaleźć będzie można podczas Targów. Z zakresu logistyki Organizatorzy zapraszają do udziału firmy obsługujące transport wewnątrzzakładowy, obieg towaru, Informatyka w logistyce, telematyka oraz firmy produkujące i dystrybuujące sprzęt i usługi w zakresie transportu towarowego i osobowego oraz sprzęt i urządzenia gospodarki magazynowej. Na targach ofertę zaprezentują także przedsiębiorstwa oferujące usługi transportowe, magazynowe i spedycyjne. Ponownie nie zabraknie konkursu na Mistrza Kierownicy oraz zawodów na najlepszego kierowcę wózka widłowego „Forklift Cup”
W terminie targów SilesiaTSL EXPO odbędą się ponownie Targi Branży Pocztowej i Kurierskiej SILPOSTEX. Celem tego wydarzenia będzie prezentacja ofert i osiągnięć firm związanych z przemysłem pocztowym i kurierskim na polskim rynku, promocja branży i popularyzacja wiedzy i technologii z różnych sektorów związanych z przesyłaniem towarów i informacji oraz wykreowanie stałego miejsca spotkań branży i integracja środowisk z nią związanych.
Organizatorzy zapraszają zainteresowane udziałem targach firmy do zapoznania się ofertą i zgłaszania swojego udziału. Wcześniejsze zgłoszenie daje możliwość skorzystania z promocji wystawienniczych i gwarantuje dobre miejsce ekspozycyjne. Szczegóły na stronach Targów: WWW.tslexpo.pl oraz WWW.silpostex.pl.