Kalendarz Wydarzeń

luty 2023
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Popularne filmy

RANDOM MEDIA

Na forum

Brak postów do publikacji.

Pod patronatem medialnym

Logistyka a bezpieczeństwo 2013

Czytaj więcej: Logistyka a bezpieczeństwo 2013

Konferencja Logistyka a bezpieczeństwo jest 2-dniowym przedsięwzięciem realizowanym w ramach cyklu spotkań dla studentów wszystkich typów uczelni, związanych z zagadnieniami szeroko pojętej logistyki. Tematem przewodnim IV edycji będą kwestie bezpieczeństwa w ujęciu innowacji wprowadzanych na rynek TSL.

Czytaj więcej: Logistyka a bezpieczeństwo 2013

Rachunkowość zarządcza i controlling w branży TSL (Transport–Spedycja–Logistyka)

Czytaj więcej: Rachunkowość zarządcza i controlling w branży TSL (Transport–Spedycja–Logistyka)

Termin 2013.04.15 - 2013.04.16 Warszawa (SOP 13034).
Rachunkowość zarządcza i controlling wspierają informacyjnie proces zarządzania przedsiębiorstwem. Zasadniczym zadaniem systemów controllingowych jest dostarczanie informacji niezbędnych do podejmowania racjonalnych decyzji w różnych przedsiębiorstwach, w tym z branży TSL.
Projektowanie controllingu obejmuje zarówno aspekty finansowe, jak i niefinansowe działalności przedsiębiorstw transportowych. W tym celu konieczne jest opanowanie podstawowych narzędzi niezbędnych do gromadzenia, przetwarzania i dystrybucji informacji. Szkolenie daje możliwość usystematyzowania i pogłębienia wiedzy z obszaru rachunkowości zarządczej oraz następnie zastosowania jej w praktyce.

Czytaj więcej: Rachunkowość zarządcza i controlling w branży TSL (Transport–Spedycja–Logistyka)

Nowelizacja ustawy o VAT w 2013 r. w branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) uchwalone zmiany, najnowsze orzecznictwo oraz aktualne problemy

Czytaj więcej: Nowelizacja ustawy o VAT w 2013 r. w branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) uchwalone zmiany,...

Termin 2013.03.28 Warszawa (SOP 13080).
Celem niniejszego szkolenia jest przedstawienie zasad rozliczania podatku VAT w branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka), ze szczególnym uwzględnieniem nowelizacji przepisów, która wejdzie w życie od 1 stycznia oraz 1 kwietnia 2013 r., jak również od dnia 1 stycznia 2014 r.

Czytaj więcej: Nowelizacja ustawy o VAT w 2013 r. w branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) uchwalone zmiany,...

Podatek CIT w 2013 r. w branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) nowe zasady rozliczania kosztów i przychodów od 1.01.2013 r. oraz inne zmiany nowa wykładnia organów podatkowych

Czytaj więcej: Podatek CIT w 2013 r. w branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) nowe zasady rozliczania kosztów...

Termin 2013.03.27 Warszawa (SOP 13080).
Celem niniejszego szkolenia jest przedstawienie najnowszych, specyficznych zasad rozliczania CIT w 2013 roku, w branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka), ze szczególnym uwzględnieniem ryzyk, jakie niesie ze sobą najnowsza nowelizacja ustawy o podatku dochodowym i konieczność korygowania kosztów uzyskania przychodu, w tym problemy z rozliczaniem kosztów w przypadku korzystnych warunków umownych. W trakcie szkolenia omówione będzie również najnowsze orzecznictwo, które wywiera wpływ na funkcjonowanie branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka), dające szanse na optymalizację podatkową. Praktyczne i przejrzyste zaprezentowanie zagadnień podatkowych, w tym typowych, szczególnych i specyficznych dla branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka), ułatwi uczestnikom prawidłowe rozliczanie podatku dochodowego od osób prawnych.

Czytaj więcej: Podatek CIT w 2013 r. w branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) nowe zasady rozliczania kosztów...

Zmiany CIT i VAT w 2013 r. w branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) – nowelizacja przepisów, najnowsze orzecznictwo oraz aktualne problemy

Czytaj więcej: Zmiany CIT i VAT w 2013 r. w branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) – nowelizacja przepisów,...

Termin 2013.03.27 - 2013.03.28 Warszawa (SOP 13080).
Celem niniejszego szkolenia jest przedstawienie zasad rozliczania podatku VAT i CIT w branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka), ze szczególnym uwzględnieniem nowelizacji przepisów, która wejdzie w życie od 1 stycznia oraz 1 kwietnia 2013 r., jak również od dnia 1 stycznia 2014 r. Podczas szkolenia szczególny nacisk zostanie położony na nowelizację przepisów, która posiada charakter fundamentalny, gdyż zmianom mają ulec najważniejsze zagadnienia dotyczące rozliczania VAT, w tym m. in. reguły odnośnie powstawania obowiązku podatkowego, zasady wystawiania faktur VAT, definicja podatnika VAT, czy też zasady dotyczące odliczania VAT.

Czytaj więcej: Zmiany CIT i VAT w 2013 r. w branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) – nowelizacja przepisów,...

NOWOŚĆ Lean internal logistics (Szczupła logistyka wewnętrzna)

Czytaj więcej: NOWOŚĆ Lean internal logistics (Szczupła logistyka wewnętrzna)

Terminy 2013.06.05 - 2013.06.06 Warszawa
Prowadzący Adam Grzybowski - ukończył studia na Politechnice Śląskiej, gdzie w 2005 roku uzyskał tytuł mgr inż. Energoelektroniki. Od początku swojej kariery zawodowej związany z realizacją projektów wdrażania zmian z uwzględnieniem zasad Lean Management oraz Six Sigma. Przed dołączeniem do LEANPASSION pracował jako Lider Organizacji Serwisu Produktu koordynując proces reklamacji wszystkich klientów korporacji General Electric w obszarze EMEA.  Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu : Lean Internal logistics, Lean Leadership, 5S, Lean Overview, Zarządzanie Wizualne, Mapowanie Strumienia Wartości, Lean Tools, Problem Solving oraz Zarządzanie Jakością.

Czytaj więcej: NOWOŚĆ Lean internal logistics (Szczupła logistyka wewnętrzna)

Transport, Spedycja, Logistyka i konferencje już w kwietniu w Expo Silesia.

Czytaj więcej: Transport, Spedycja, Logistyka i konferencje już w kwietniu w Expo Silesia.

Targi Transportu Spedycji i Logistyki SilesiaTSL EXPO po raz kolejny odbędą się w Expo Silesia 16 - 17 kwietnia 2013. To jedyne wydarzenie w Polsce integrujące branże transportu szynowego, drogowego oraz logistyki i magazynowania obfitujące w branżowe konferencje i seminaria.

Czytaj więcej: Transport, Spedycja, Logistyka i konferencje już w kwietniu w Expo Silesia.

Koło Naukowe Logistyka zaprasza na Poznańskie Forum Logistyczne 2013!

Czytaj więcej: Koło Naukowe Logistyka zaprasza na Poznańskie Forum Logistyczne 2013!

Koło Naukowe "Logistyka", działające na Wydziale Inżynierii Zarządzania przy Politechnice Poznańskiej, ma zaszczyt zaprosić na III edycję Poznańskiego Forum Logistycznego. PFL III to konferencja skupiająca studentów, pracowników naukowych oraz przedstawicieli świata biznesu z całej Polski. Jest to punkt zwrotny, w którym wiedza czysto teoretyczna konfrontowana jest bezpośrednio z realnymi praktykami stosowanymi w przedsiębiorstwach na rynku.

Czytaj więcej: Koło Naukowe Logistyka zaprasza na Poznańskie Forum Logistyczne 2013!

I Ogólnopolska Konferencja Naukowej pt: "Logistyka w medycynie, zdarzeniach masowych, sytuacjach kryzysowych i katastrofach"

Czytaj więcej: I Ogólnopolska Konferencja Naukowej pt:

Studenckie Koło Logistyki i Innowacji UŁ oraz Studenckie Koło Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof UMED Łódź zapraszają na I edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Logistyka w medycynie, zdarzeniach masowych, sytuacjach kryzysowych i katastrofach. Konferencja odbędzie się w dniach 13-14 maja 2013 roku w murach Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tematem przewodnim konferencji jest: Logistyka w medycynie, zdarzeniach masowych, sytuacjach kryzysowych i katastrofach.

Czytaj więcej: I Ogólnopolska Konferencja Naukowej pt: "Logistyka w medycynie, zdarzeniach masowych, sytuacjach...

EUROHUB Luxembourg – czy możliwa jest synergia między luksemburskim i polskim sektorem logistycznym?

Czytaj więcej: EUROHUB Luxembourg  –  czy możliwa jest synergia między luksemburskim i polskim sektorem...

Luksemburscy prelegenci przedstawią prezentację o EUROHUB Luxembourg - analizę sektora usług logistycznych w Luksemburgu. Rozwój tej branży jest jednym z ekonomicznych priorytetów luksemburskiego rządu.  Luksemburg poszukuje innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest Luxembourg Freeport (LFP), oferujący optymalne sposoby składowania dzieł sztuki, metali szlachetnych, kosztowności, antyków, wina, dokumentów itp. Dobra będą mogły być importowane do LFP bez podatku VAT i obciążeń celnych.  Polscy partnerzy Seminarium zaprezentują zagadnienia związane z polskim sektorem logistycznym. Następująca potem debata powinna prowadzić do odpowiedzi na pytanie o możliwą synergię między luksemburskim i polskim sektorem logistycznym.

Czytaj więcej: EUROHUB Luxembourg – czy możliwa jest synergia między luksemburskim i polskim sektorem...