Kalendarz Wydarzeń

luty 2023
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Popularne filmy

RANDOM MEDIA

Na forum

Brak postów do publikacji.

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

WANDALEX S.A.

Ulica: Garażowa 7
Kod pocztowy: 02-651
Miejscowość: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Telefon: 226077600
Osoba kotaktowa: Marek Skrzeczyński
Opis działalności:

Wandalex Spółka Akcyjna, jest firmą handlową, która powstała 1 kwietnia 1995 roku, na bazie doświadczeń i dorobku handlowego działającej od grudnia 1991 roku spółki cywilnej o nazwie Wandalex s.c., założonej przez Aleksandra, Dariusza i Sławomira Bąkowskich.

Od momentu powstania Spółka działała w branży środków transportu wewnętrznego. Do roku 1993 zajmowała się głównie usługami serwisowymi oraz dystrybucją wózków widłowych różnych marek. W 1993 oferta produktowa Spółki została rozszerzona o dystrybucję regałów magazynowych.

Od samego początku Spółka przywiązywała dużą wagę do działań marketingowych oraz stawiała na bezpośredni kontakt z klientem. Pozwoliło to na przezwyciężenie barier rozwoju w postaci ograniczonych środków finansowych na rozwój oraz eliminację zagrożeń ze strony niekontrolowanego importu, co w  efekcie doprowadziło do generowania coraz lepszych wyników finansowych.

Przełomowym momentem w historii Spółki była zmiana formy prawnej w 1995 roku – ze spółki cywilnej na spółkę akcyjną. Inicjatorami tej zmiany i założycielami firmy Wandalex S.A. byli właściciele i pracownicy poprzedniej Spółki. Dalszy rozwój firmy nastąpił poprzez rozbudowę własnych kanałów dystrybucji.

W latach 1995-1998 powstało 7 oddziałów handlowo-serwisowych, w głównych ośrodkach przemysłowych Polski, takich jak Poznań, Kielce, Wrocław, Gdańsk, Łódź, Katowice i Szczecin. Kontynuowano w ten sposób politykę utrzymywania bliskiego kontaktu z klientami. Skutkowało to stopniowym i konsekwentnym zwiększaniem udziału w rynku poszczególnych produktów.

Kolejnym przełomowym okresem okazał się rok 2000, kiedy to akcje Spółki zostały wprowadzone do publicznego obrotu na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Również w roku 2000 nastąpił zakup państwowego przedsiębiorstwa w Zgierzu, w ramach prywatyzacji bezpośredniej oraz utworzenie dwóch spółek produkcyjnych: Aporter Sp. z o.o. oferującej urządzenia transportu wewnętrznego – przenośniki oraz Wandalex Feralco Sp. z o.o. – powstałej na zasadzie joint-venture z francuską firmą FERALCO i będącej producentem regałów magazynowych sprzedawanych na terenie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Wandalex cały czas dąży do rozszerzania i udoskonalania swojej oferty, poprzez badanie potrzeb klientów i wykorzystywanie szans pojawiających się na rynku. Ciągły i bezpośredni kontakt z klientami przekłada się na zmiany w ofercie produktowej, jej rozwój oraz ciągłe dążenie całej organizacji do pełniejszego zaspokajania potrzeb klientów.

Aktualnie rdzeń oferty produktowej stanowi audyt logistyczny, zarządzanie projektami logistycznymi, sprzedaż, serwis i wynajem wózków widłowych marek: Crown, Combilift, Doosan oraz regałów magazynowych, przenośników i kompletnych linii produkcyjnych. Najnowszym elementem oferty produktowej są Magazyny Pracujące, których idea polega na zintegrowaniu dotychczasowych produktów oferowanych przez Wandalex S.A. w jedno rozwiązanie logistyczne, jednocześnie uzupełniając je o nowe elementy, takie jak oprogramowanie, projektowanie, wykonawstwo.

Magazyny Pracujące to kompletne i kompleksowe wykonawstwo hal magazynowych wraz z wyposażeniem – w tym również wykonawstwo budowlane i zastępstwo inwestycyjne, które z punktu widzenia klienta niosą takie korzyści jak sprawne działanie, optymalizację kosztów i w efekcie zwiększenia marży dla naszego klienta.

Misją spółki jest „dobór idealnego rozwiązania magazynowego pod każdym względem i na każdym etapie". W każdym działaniu z klientem Wandalex pragnie być „Partnerem na dłużej”.

Konkurencyjność firmy opiera się na indywidualnym podejściu do klienta i dużej kompleksowości produktów, którą stara się cały czas udoskonalać.

W kategorii: Wyposażenie maszyn